АКЦІЇ

Щочетверга

Стерилізація кішок: 2671 грн 2445 грн

Кастрація котів: 1600 грн 1300 грн

Щовівторка

Заощаджуйте -15%
на послугу вакцинації вашої тварини

Вакцинація


Вакцинація кішки чи собаки – для чого вона потрібна

Вакцинація тварин необхідна для захисту від вірусних захворювань. Спеціальні ветеринарні щеплення дозволяють організму виробити антитіла і навчити його чинити опір захворюванню. Вакцинації собак: чумка, сказ, парагрип, вірусний гепатит, аденовірусні інфекції, парвовірусний ентерит, лептоспіроз. Вакцинації кішок: сказ, хламідіоз, ринотрахеїт, панлейкопенія, мікроспорія, каліцівіроз.

Купуючи тварину або приводячи її з вулиці додому, необхідно розуміти, що її потрібно не тільки годувати і вигулювати, але й подбати про її здоров’я, і ​​створити всі умови для мінімізації ймовірності виникнення хвороби. У нашій ветеринарній клініці «АБДЕМ» у Києві ви можете зробити планові та позапланові щеплення тваринам. Завітайте до ветеринарного лікаря – він оцінить стан здоров’я тварини, визначить вік і підкаже, чи потрібна йому вакцинація. Дізнатись ціну на вакцинацію тварин у Києві ви можете за телефоном у менеджера.

Як необхідно підготуватися до вакцинації тварини

  • Перед вакцинацією необхідно, щоб ветеринар оглянув тварину. Щеплення можна робити лише здоровії тварині. Якщо лікар запідозрить нездужання або виявить високий ризик ускладнення від щеплення – воно може бути відстроченим або зовсім довічно скасовано.
  • Якщо ви вакцинуєте тварину з вулиці – нехай вона поживе у вас вдома хоча б 1 тиждень перед щепленням.
  • Перед щепленням необхідно зробити дегельмінтизацію за 7-14 днів. Залежно від ступеня інвазії процедуру необхідно повторити 2-3 рази з інтервалом 2 тижні.
  • У деяких випадках не можна робити щеплення тваринам: еструс (течка) або вагітність; після прийому антибіотиків чи хірургічного втручання має пройти 2-4 тижні.

Як проходити вакцинація тварин у нашій ветклініці?

Вакцинація тварин у ветклініці “АБДЕМ” проводиться з дотриманням усіх норм і правил. Щеплення кішки чи собаки робиться у холку підшкірно або у стегно внутрішньом’язово. На кожного пацієнта ветеринарний лікар заводить паспорт, у якому відмічені усі зроблені вакцини, або ставить позначку, якщо паспорт вже є. Це необхідно для ведення графіка вакцинування тварини, для участі у виставках. Без паспорта щеплень тварини вас можуть не пустити на поїзд чи літак.

Щоб провести вакцинацію тварини – відвідайте ветеринарну клініку «АБДЕМ». Наші ветеринарні лікарі підберуть відповідні вакцини для вашої кішки або собаки, складуть графік щеплень і повідомлять вам, коли потрібно робити наступне щеплення.

Перед проведенням вакцинації тварина проходить огляд:

  • оцінюється загальний стан;
  • оцінюється стан слизових оболонок;
  • оглядається стан шкіри та вовни;
  • вимірюється температура тіла.

Які можуть бути побічні ефекти від щеплення тварини?

Якісні та перевірені вакцини, правильна підготовка тварини, високий професіоналізм лікарів ветеринарної клініки «АБДЕМ» знижують ймовірність ускладнень при вакцинації. Вакцини, якими ми робимо щеплення кішкам та собакам безпечні. Але все ж таки варто пам’ятати, що щеплення – це введення в організм вірусу в малих дозах, а це означає, що реакція кожного організму може бути непередбачуваною.

Через 15-20 хвилин після вакцинації ветеринар проводить ще один огляд стану тварини – зміни мають бути мінімальними. У місці уколу може утворитися невелика припухлість, яка протягом декількох днів сама зникне. Якщо після вакцини перші 2-3 дні ви помічаєте за твариною млявість та зниження апетиту – не варто панікувати, така поведінка є нормою.

Після вакцинації протягом 2 тижнів проходить активне формування імунітету. У цей період не рекомендується обробляти тварину від кліщів або бліх, не рекомендується купати повністю та мочити місце ін’єкції. У цей період відмовтеся від тривалих поїздок, не заводьте нових тварин у будинку, не переохолоджуйте тварину.

Що таке вірус панлейкопенії у котів?

Панлейкопенія (так само називають «котяча чумка» або «парвовірусний ентерит кішок») — гостре вірусне захворювання кішок, яке характеризується високою контагіозністю, ураженням шлунково-кишкового тракту, респіраторної системи, серця, а також лихоманкою та загальною інтоксикацією організму.

Панлейкопенія кішок – серйозне інфекційне захворювання, яке часто зустрічається у нещеплених кішок і призводить до летального результату. Особливо небезпечно для маленьких кошенят, смертність яких становить 90%. Панлейкопенію часто називають котячою чумою, тому що вона викликає симптоми, аналогічні тим, що виявляються у собак із чумою. Однак ці два захворювання різні і не викликаються одним і тим самим вірусом. Для власника цей вірус є безпечним.

То хто ж у небезпеці? 

Будь-яка кішка чи кошеня, які не були вакциновані проти панлейкопенії кішок, у зоні ризику. Це стійкий вірус, який роками може ховатися в килимах і диванах, або будиночках, де мешкала хвора тварина. Кішки можуть заразитися через туалетні лотки, миски з їжею і навіть іграшки та одяг. Вірус панлейкопенії, також відомий як FPV, легко передається при контакті з хворою твариною. Так само зараження можливе і від тварин, що перехворіли, які продовжують поширювати вірус у зовнішнє середовище з виділеннями. Таким чином, потрапляння не вакцинованої кішки в середовище, в якому знаходилася інфікована, наражає її на великий ризик. Кошенята особливо сприйнятливі до котячої чуми, тому що їхня імунна система часто ще несформована і не може боротися з інфекцією. Насправді кошенята можуть заразитися і внутрішньоутробним шляхом через плаценту від матері або під час пологів. Смертність від внутрішньоутробного зараження є надзвичайно високою.

Як діє вірус?

При попаданні вірусу в кровоносну систему він починає розмножуватися по всьому організму кішки. Насамперед йде поразка кісткового мозку та лімфоїдної тканини, отже, відбувається припинення вироблення лейкоцитів, а без них організм не може захистити себе від впливу вірусної інфекції та патогенних мікроорганізмів загалом. На наступному етапі вірус панлейкопенії завдає удару по кишечнику, що призводить до розвитку ентериту.

Клінічна картина захворювання.

Симптоми чуми кішок зазвичай виявляються протягом півтора тижня після зараження вірусом. У хворих кішок може спостерігатися:

  • зниження чи повна втрата апетиту;
  • підвищення температури;
  • блювання;
  • діарея;
  • зневоднення;
  • біль при пальпації її живота;
  • лейкопенія;
  • шерсть стає тьмяною та грубою.

Часто у кішок з панлейкопенією розвиваються інші інфекції, тому що їхня імунна система ослаблена. У них можуть бути гнійні (зелені/жовті) виділення з очей та носа. Так само у кішки можуть з’явитися судоми і незабаром впасти в кому.

Чи можна вилікувати панлейкопенію?

Щодо більшості вірусних захворювань, специфічного лікування FPV не існує. Антибіотики не вбивають віруси, але допомагають контролювати вторинні бактеріальні інфекції, які зазвичай розвиваються через нестачу лейкоцитів і, як наслідок, призводять до зниження імунітету. Зневоднення та шок є небезпечними для життя компонентами, FPL та внутрішньовенна інфузійна терапія, а також інтенсивна медична допомога мають вирішальне значення. Якщо кішка отримує ударну терапію, що підтримує, на початкових стадіях хвороби, прогноз має досить високий позитивний відсоток.

Як захистити кішку від цього захворювання?

На щастя, є відмінні вакцини, які є частиною основної програми вакцинації кішок. Кошенятам потрібно кілька бустерів цієї вакцини віком від 8 до 16 тижнів. Далі імунітет, що виробляється вакциною проти панлейкопенії, зазвичай сильний, але з часом він знижується в одних кішок швидше, ніж в інших. Саме тому рекомендується робити ревакцинацію щороку.

За допомогою лікарів ветеринарної клініки «АБДЕМ» Ви можете вибрати, яка ж вакцина підходить саме вашому кошеняті або кішці. А також провести вакцинацію відповідно до всіх норм і стандартів, дотримуючись правил асептики та антисептики.

Хламідіоз у кішок

Хламідіоз у кішок – це висококонтагіозне інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями Chlamydia felis. Кішки, у яких спостерігається ця інфекція, часто виявляють ознаки інфекції верхніх дихальних шляхів, такі як сльозотеча, кон’юнктивіт, виділення з носа та очей, чхання. Дане захворювання було офіційно класифіковано та ідентифіковано Джеймсом А. Бейкером лише у 1999 році, хоча опубліковано було відкриття ще у 1942 році.

Як кішка заражається хламідіями?

Дане захворювання зустрічається у всіх тварин незалежно від віку чи породних особливостей, але частіше спостерігається у кошенят. Кішки можуть заразитися через предмети догляду (підстилки, нашийники), при контакті з виділеннями хворої тварини (лоток), через одяг або взуття людини, домашні кішки, які мають вільний доступ на вулицю, можуть заразитися від бездомних тварин. Важливим фактором передачі – це від хворої матері кошенят або під час в’язки.

Які клінічні ознаки розвиваються у кішки, зараженої хламідіозом?

Бактерії в першу чергу вражають кон’юнктиву, яка є ніжною оболонкою, що вистилає повіки і покриває краї очних яблук. Інфекція спричиняє запалення, відоме як кон’юнктивіт. У здорових кішок кон’юнктива не так добре видно і має блідо-рожевий колір. А ось у хворих кішок кон’юнктива стає набрякою та червоною, що робить її помітнішою.

У заражених хламідіями кішок спочатку з’являються рідкі катаральні виділення з очей, які швидко стають густішими і набувають білуватий або зелений відтінок. Процес моргання викликає дискомфорт, і кішки часто тримають хворі очі закритими. Через один-два дні також можуть з’явитися нежить і чхання, з носа також спостерігається виділення водянисто-гнійного ексудату. Далі у тварини частішає дихання, стає все важче, з’являються хрипи, а потім настає набряк легень. У кошенят інфекція може поширитися на легені та спричинити смертельну пневмонію.

Таким чином, якщо не лікувати, кон’юнктивіт та пов’язаний з ним дискомфорт, виділення можуть зберігатися протягом кількох тижнів, а то й місяців, протягом яких кішка є джерелом інфекції для інших тварин. Заражені кішки можуть одужувати, а потім у них може розвинутись рецидив.

Як відбувається діагностика хламідіозу?

Якщо ви помітили у своєї кішки характерні ознаки зараження C. felis, вам слід показати її незабаром ветеринару.

Основний метод діагностики включає взяття мазка з поверхні кон’юнктиви, а потім мазок відправляється в лабораторію, де зразок вирощується у культурі та згодом ідентифікується.

Чи існує лікування?

Лікування хламідіозу у кішок – це комплексна терапія з тривалим комплексом процедур та застосуванням препаратів. Схему лікування призначає тільки ветеринарний лікар – не займайтеся самолікуванням кішки, так як можна згаяти час, лікувати не те захворювання і зробити тільки гірше. Так само кішку рекомендується утримувати окремо від інших тварин весь курс лікування, тому що вона становить для них загрозу зараження. Якщо у квартирі міститься кілька вихованців, їх усіх слід обробити, щоб запобігти новій хвилі захворюваності.

Як захистити кішку від хламідіозу?

Основою профілактики хламідіозу у кішок є дотримання всіх правил утримання домашньої тварини, догляду за нею, своєчасна ізоляція інфікованих кішок, бажано не використовувати чужі предмети догляду для вихованця, так само ретельний огляд перед в’язкою.

Не варто забувати, що нині доступні різні вакцини, і вони найбільш корисні в розплідниках або притулках для тварин, де важко повністю знищити інфекцію. Ця вакцина вважається неосновною і рекомендується, якщо ваша кішка схильна до розумного ризику зараження цією хворобою. Захист, що забезпечується вакциною, відносно нетривалий, і зазвичай потрібні щорічні ревакцинації.

На огляді у ветеринарній клініці «АБДЕМ» наші лікарі з радістю розкажуть, які вакцини підходять вашій кішці, залежно від поширеності цього захворювання у вашому районі та індивідуального ризику вашої кішки.

Герпесвірусна інфекція або вірусний ринотрахеїт кішок

Що таке герпесвірусна інфекція?

Герпесвірусна інфекція, також відома як вірусний ринотрахеїт кішок (FVR), є інфекційним захворюванням, що викликається вірусом герпесу кішок 1-го типу. Вірус може заразити кішок будь-якого віку, але для людини він безпечний, оскільки є видоспецифічним. Однією з унікальних особливостей всіх герпесвірусів є їхня можливість вбудовуватися в генетичний апарат (ДНК) клітини господаря і таким чином зберігатися в організмі тривалий період при цьому, уникаючи імунної відповіді організму. Вперше було виділено та класифіковано FHV-1 кішок у 1958 році в США.

Як кішка заражається вірусом котячого герпесу?

Кішка заражається цим вірусом при прямому контакті з вірусними частинками. Вірус поширюється через слину та виділення з очей та носа інфікованої кішки. Таким чином, інфекція виникає, коли сприйнятлива кішка контактує з інфікованою кішкою або за допомогою предметів (наприклад, одягом, посудом для їжі та води, меблями, доглядом), зараженими вірусними частинками.

Стрес також може викликати реактивацію вірусу, і коли вірус повторно активується, кішка знову стане заразною. Найчастіше після реактивації вірусу у кішки виявляються симптоми респіраторної інфекції. Однак не у всіх кішок із реактивованою інфекцією FVR виявляються симптоми захворювання. Всі кішки, які активно розповсюджують вірус, становлять небезпеку для інших кішок, особливо в місцях скупчення пушистиків (виставки, розплідники, притулки).

Патогенез вірусу герпесу у кішок

Коли вірус потрапляє в організм кішки через ніс, очі або ротову порожнину відбувається поширення та розмноження вірусу в епітеліальній тканині носа, кон’юнктиви, глотки, трахеї, іноді бронхів. Згодом розвивається некроз епітелію з сильною інфільтрацією, що призводить до появи ерозій та виразок слизової поверхні, що супроводжуються ринітом та кон’юнктивітом.

Які ж клінічні ознаки герпесу інфекції?

Вірусна інфекція може протікати як у гострій, так і у хронічній формі. Серед поширених симптомів виділяють:

  • Млявість
  • Відсутність апетиту
  • Виділення з носу (риніт)
  • Виділення з очей (кон’юнктивіт)
  • Виразки на рогівці
  • Кератит, увеїт
  • Чхання
  • У вагітних кішок може спровокувати викидень

Діагностика

Для підтвердження та встановлення діагнозу герпесвірусної інфекції у кішки, потрібно провести змив з носа та очей на ПЛР, також береться кров на кількість антитіл.

Як лікувати цю інфекцію?

Кішок з неускладненою інфекцією, спричиненою FVR, лікують симптоматично. Лікування визначається в залежності від конкретних клінічних ознак та проблем, які виявляє ваша кішка. Також основою успішного лікування і в подальшому одужання є правильно підібрана схема та дотримання рекомендацій ветеринарного лікаря.

Ліків від герпесвірусних інфекцій немає. Головна мета – знизити частоту та тяжкість рецидивів. Більшість кішок добре піддаються лікуванню та ведуть нормальний спосіб життя. Зведення до мінімуму ймовірності зараження, забезпечення відмінного харчування за рахунок дієти, рекомендованої ветеринарами, зменшення стресових ситуацій та дотримання відповідного графіка вакцинації – найкращий захист вашої кішки від цього захворювання.

Як можна запобігти цьому захворюванню?

Стандартні базові вакцини, які вводять кішкам, включають вакцину проти вірусного ринотрахеїту кішок. Звичайно ж, вакцина не повністю запобігає виникненню інфекції, але якщо ваша кішка зазнає впливу вірусу, то вона значно знизить тяжкість інфекції та скоротить тривалість хвороби. Стійкий імунітет до цих вірусів недовговічний, тому потрібно регулярно проводити повторне введення вакцини. Ваш ветеринарний лікар порадить вам рекомендований графік ревакцинації, яку вакцину вибрати для вашої конкретної кішки, виходячи з її способу життя та ризику захворювання.

А ми будемо раді допомогти Вам, запобігти цьому захворюванню та вберегти ваших маленьких пухнастиків від важких наслідків у ветеринарній клініці «АБДЕМ».

Сказ – смертельна загроза людству?

Сказ – вірусне захворювання, яке виникло тисячі років тому. Це смертельна вірусна інфекція нервової системи, здатна заразити багато видів теплокровних тварин, включаючи як кішок, так і людей.

Що таке сказ у кішок?

Сказ у кішок – це вірусна інфекція, що вражає нервову систему кішок, включаючи головний та спинний мозок. Усі ссавці піддаються зараженню сказом.

Як передається вірус?

Так як вірус сказу може поширюватися зі слиною заражених тварин, вірус зазвичай передається, коли слина інфікованої тварини потрапляє під шкіру під час укусу, але так само і при поїданні кішкою заражених гризунів.

Але не слід забувати, що дикі тварини є резервуаром цього захворювання.

Який прояв сказу?

Першою ознакою того, що ваша кішка може хворіти на сказ, є укус іншої тварини. Якщо інша домашня тварина вкусить вашу кішку, поговоріть з власником і дізнайтеся, чи вакцинували її, і чи не змінилася останнім часом поведінка. Але раптом ваша кішка зазнала нападу дикої тварини, повідомте якнайшвидше ветеринару про можливе зараження на сказ.

Симптоми виявляться після першого укусу кішки протягом року. Швидкість розвитку симптомів сказу може залежати від таких факторів:

  • Місце зараження. Чим ближче місце укусу до головного і спинного мозку, тим швидше вірус досягає нервових тканин і викликає симптоми. Що далі рана від мозку, то довше інкубаційний період.
  • Ступінь укусу.
  • Кількість вірусу, введеного за укусу.

Інкубаційний період (час між зараженням та появою клінічних ознак) у кішок зазвичай становить 4-8 тижнів, хоча може бути кілька варіантів.

Після укусу чи подряпини шаленим тваринам захворювання проходить три стадії:

  1. На першій стадії прояви спостерігаються зміни поведінки: спокійна, ласкава тварина стає агресивною, а ось активна навпаки більш апатична, тиха.
  2. Друга фаза так звана “буйна”, яка на сьогоднішній день зустрічається найбільш поширеним типом, що спостерігається у кішок. На цьому етапі переважає збуджена поведінка, а саме коли кішка є найнебезпечнішою як для інших тварин, так і для господаря. Вона стає дедалі злішою і дратівливою. М’язові спазми часто перешкоджають ковтанню, і спостерігається надмірне слиновиділення та піноутворення. Також може сприяти зміні голосу через спазму гортані.
  3. Третя стадія – паралітична стадія, яка зазвичай настає приблизно через сім днів. М’язи, які контролюють дихання, поступово паралізуються, смерть настає протягом кількох годин.

Важливою ознакою сказу у кішок є широко розширені зіниці на всіх фазах захворювання.

Лікування сказу у кішок

На жаль, не існує лікування кішки, зараженої сказом, що виявляє симптоми.

Якщо ви або ваша кішка потенційно зазнали впливу вірусу сказу через укус тварини, підозрюваного на сказ, негайно зверніться за медичною допомогою.

Якщо ваша кішка була укушена, ваш ветеринар може вжити таких запобіжних заходів:

  • Ліки. Кішці, яка потенційно зазнала впливу вірусу, може бути рекомендовано одне або кілька щеплень від сказу. Крім того, негайна дезінфекція укушених ран може допомогти знизити ризик зараження. Далі йде карантин. Однак не очищайте та не дезінфікуйте рани вдома без попередньої консультації з ветеринаром.
  • Гуманна евтаназія. Кішки, які не вакциновані, але ймовірно зазнавали зараження, гуманна евтаназія є найчастішою рекомендацією ветеринарів. У деяких випадках, якщо власник відмовляється піддавати евтаназії – і департамент охорони здоров’я або служба контролю тварин дозволяє це, – вводиться суворий та тривалий карантин (зазвичай шість місяців чи довше).

Профілактика

Кішки, що живуть на відкритому повітрі, наражаються на більший ризик контакту з дикими тваринами, які можуть бути заражені сказом. Так само ніколи не чіпайте і не піднімайте кажана; кажани – часті переносники сказу. Якщо ви виявите, що ваша кішка грає з мертвою або пораненою кажаном, негайно зверніться до ветеринара.

Підсумовуючи можна зробити висновок, що найкращий захист від сказу у кішок – це звичайна вакцина проти сказу. Сучасний ринок ветеринарних вакцин пропонує широкий асортимент (Nobivac R, Defensor, Biocan R, Rabies), за вами залишається лише вибір. А щоб цей вибір був простим і доступним, приходьте до наших фахівців ветеринарної клініки «АБДЕМ», ми завжди раді Вам допомогти.

Кальцивіроз у кішок – небезпечне вірусне захворювання.

Проблеми з верхніми дихальними шляхами у кішок зустрічаються досить часто і часто спричинені інфекційними захворюваннями, найпоширенішим з яких є кальцивіроз.

 Що ж це таке?

Кальцивіроз – висококонтагіозний вірусний патоген, що вражає кішок. Це частина сімейства РНК-вірусів під назвою Caliciviridae. Деякі типи можуть вражати людей та інших тварин, але штами кальцівірусу кішок вражають лише кішок. Встановлення вірусної етіології зайняло багато десятиліть через складність вирощування вірусу культурі клітин. У 1940-50-х роках у США та Японії caliciviridae не можна було вирощувати в культурі, але проведення досліджень це не зупинило. Нарешті, 1972 року Капікян та його колеги виділили вірус, процес якого включає безпосереднє вивчення комплексів антитіло-антиген.

Шлях передачі вірусу

Досить високий відсоток захворювання зустрічається, як і бездомних, і у місцях скупчення тварин, наприклад, у притулках, чи розплідниках. Кальцивіроз дуже заразний і інфіковані кішки можуть виділяти вірус зі слиною або виділеннями з носа або очей. Якщо заражена кішка чхає, вірусні частки можуть розлетітися на кілька метрів повітрям. Сприйнятливі кішки можуть заразитися при прямому контакті з іншою інфікованою кішкою або внаслідок довкілля на предмети, які були заражені інфекційними виділеннями. Люди, які торкнулися заражених предметів або зараженої кішки, також можуть передати вірус сприйнятливим вихованцям.

Заражені кішки можуть передати вірус своїм кошеням. Також не забуваємо про стрес-факторах, коли тварина хворіє у прихованій формі, але під впливом стресу симптоми можуть проявитися.

Які ознаки зустрічаються у кішок?

Кальцивіроз найчастіше вражає верхні дихальні шляхи та ротову порожнину кішок, проте вірус може вплинути і на інші системи організму. Серед симптомів виділяють:

  • Стоматит
  • Виділення з носа
  • Виділення з очей
  • Кон’юнктивіт
  • Чхання
  • Кашель
  • Втрата апетиту
  • Втрата ваги
  • Виразки в роті та навколо рота (мова, ясна, тверде піднебіння, губи, ніс)
  • Слинотеча (через виразки в роті)
  • Висока температура
  • Ураження та виразки шкіри (при виразковій системній інфекції)

У кішок з кальцивірозом найчастіше з’являються ознаки інфекції верхніх дихальних шляхів, включаючи виділення з очей чи носа, чхання та кашель. Тяжкі інфекції верхніх дихальних шляхів можуть прогресувати до пневмонії.

Також вірус може викликати у кішок виразки у роті, особливо мовою, що у свою чергу сприяє розвитку стоматиту, який характеризується значним запаленням ротової порожнини та губ.

Інфекції, пов’язані з кальцивірозом, у деяких кішок можуть бути хронічними. У них можуть періодично виникати загострення симптомів, але деякі кішки можуть бути носіями. Ці кішки не виявляють жодних ознак хвороби, але все ж таки можуть передавати вірус іншим кішкам.

Лікування кальцивірозу у котів

Не існує при даному захворюванні конкретних ліків та спеціального лікування. Якщо ветеринар підозрює, що у вашої кішки кальцівіроз кішок, для підтвердження може бути рекомендований аналіз крові, змив з носа, кон’юнктиви. Однак лікування є підтримуючим та залежить від котячих ознак.

Як запобігти захворюванню?

Кішок з каліцівірусом кішок слід тримати окремо від інших кішок, щоб запобігти поширенню хвороби. Приміщення слід ретельно і регулярно очищати засобами, що дезінфікують, безпечними для домашніх тварин, щоб звести до мінімуму випадковий вплив.

Але найкращий спосіб захистити вашу кішку – це регулярно робити щеплення. Хоча вакцина проти кальцівірозу не зможе повністю запобігти зараженню вірусом, вона допоможе вашій кішці боротися з інфекцією та перенести її у легкій формі.

Ветеринарна медицина не стоїть на місці, і розробила низку полівалентних вакцин, до набору яких входить і кальцивіроз: Nobivac Tricat, Biofel PCH, Virbac Feligen CRP, Purevax, Zoetis Felocell 4.

Все що Вам залишається, так це вибрати вакцину, з чим професіонали своєї справи клініки «АБДЕМ» з радістю допоможуть.

Вакцинація кішок, що це таке і навіщо вона потрібна?

Придбання домашнього вихованця, а в даному випадку кошеня, це дуже відповідальний крок у житті майбутнього власника. Адже крім кохання, турботи, належного догляду, харчування мають і стежити за здоров’ям котика. До найпоширеніших та найефективніших методів захисту тварини належить вакцинація. Як би скептично і недовірливо ставилися господарі до щеплень, наукові дослідження показали, що вакциновані вихованці набагато менше схильні до інфекційних захворювань, ніж не щеплені. Також щеплення необхідні, якщо Ви плануєте брати участь у виставках, займатися розведенням кішок, але і обов’язково, якщо збираєтеся подорожувати.

Затяті противники вакцинацій завжди аргументують одним і тим же: «Моя кішка абсолютно не виходить з дому, а отже, заразитися вона не може». Як сумно усвідомлювати, що в сучасному світі ще є люди, які так мислять і не замислюються про те, що основним переносником можемо бути саме ми з вами. Взуття, одяг, будь-які предмети, принесені з вулиці, все це є можливим фактором передачі вірусу кошеняті. Саме тому ветеринари дотримуються єдності: «Профілактика запобігає лікуванню».

Суть вакцинації

Процес ґрунтується на тому, що в організм тварини вводять невелику кількість основних збудників інфекційних захворювань. За допомогою цієї процедури віруси та їх частки виробляють надалі імунітет. Таким чином, Ви захищаєте свого котика від таких хвороб як: кальцівіроз, панлейкопенія, ринотрахеїт, хламідіоз, але й найнебезпечніше захворювання – це сказ, який надає загрозу і людині.

За складом вакцини поділяються на моновалентні – це ті, що призначені для захисту лише від одного вірусу, наприклад від сказу, та полівалентні – захищають одночасно від кількох видів збудників.

Тепер давайте розберемо, як правильно підготувати кішку до вакцинації, а як за яким графіком вона відбувається? Підготовка включає:

  • Тварина обов’язково має бути здоровою.
  • Виключаємо всі можливі фактори зниження резистентності організму (протяги, стрес, спілкування з іншими тваринами).
  • Забезпечуємо повноцінним раціоном, не вводимо нічого нового до нього протягом тижня до і після вакцинації.
  • За 7-10 днів до процедури проводимо дегельмінтизацію у дозуванні відповідно до ваги.
  • Вагітним кішкам бажано відкласти імунізацію, щоб запобігти можливому викидня.

Найпоширеніша схема вакцинації:

  • Перше щеплення роблять у віці 8-10 тижнів без сказу лише від вірусних захворювань.
  • У віці 12-14 тижнів (тобто через 3-4 тижні від першого щеплення) проводять повторну вакцинацію тією ж вакциною + сказ
  • Наступне відвідування клініки плануєте за рік, після чого процедура повторюється щорічно.
  • Для виставкових тварин, а також за вашим бажанням можна з 4-х місяців проводити вакцинацію від мікроспорії та хламідіозу.

Щеплення кішці робиться підшкірно в загривку або внутрішньом’язово в стегно. Далі на кожного пацієнта заводять ветеринарний паспорт, в якому ставлять відмітку про всі зроблені вакцини або просто ставить відмітку і друк, якщо паспорт вже є. Наявність паспорта значно полегшує систему відстеження графіка щеплень, а також дає можливість виїзду за межі міста.

Які можливі ускладнення?

Сертифіковані вакцини, правильна та ретельна підготовка тварини, кваліфіковані лікарі ветеринарної клініки «АБДЕМ» знижують ймовірність ускладнень при вакцинації.

Через 15-30 хвилин після вакцинації ветеринар проводить повторний огляд тварини. У місці введення уколу може утворитися невелика припухлість, яка протягом кількох днів сама розсмоктується. Також протягом 2-3 днів після вакцинації у тварини може відзначатися млявість, зниження апетиту, цього не варто боятися, оскільки це є нормою.

Протягом двох тижнів у тварини починає активно формуватися імунітет, у цей час місце ін’єкції бажано ні мочити, ні обробляти від бліх і кліщів, захистити котика від стресу.

Дотримуючись правил підготовки, схеми вакцинації, рекомендацій лікаря, Ви зможете забезпечити вашому улюбленцю міцний імунітет та здоров’я на довгі роки.

А також докладніше ознайомитися з небезпекою та походженням кожного захворювання Ви можете на нашому сайті в серії статей «Вірусні захворювання та чим вони небезпечні»