АКЦІЇ

Щочетверга і щосуботи

Стерилізація кішок: 2100 грн 1900 грн

Кастрація котів: 1400 грн 1200 грн

Щовівторка

Заощаджуйте -15%
на вакцинації вашої тварини

Вакцинація


“Чистий подих” –  акція на чистку зубів ультразвуком

 До 01.06.2023      – 25%

Для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ та ПЕНСІОНЕРІВ (за посвідченням)

Кожної П’ЯТНИЦІ з 11:00 до 16:00

ЗНИЖКА

– 40%

на терапевтичний прийом домашніх улюбленців

ІФА – це методика лабораторної діагностики, яка ґрунтується на реакції антиген-антитіло, що дає змогу виявити речовини білкової природи. Щоб розуміти, як влаштований імуноферментний аналіз, варто детальніше розібратися у суті такої реакції. Антигеном називають чужорідну молекулу в організмі, що може потрапити до тіла тварини з інфекцією.

Частинки чужої крові, що не збігається з твариною, теж є антигенами. В організмі вони здатні викликати імунну реакцію, що спрямовується на захист внутрішнього середовища від «чужих» компонентів. Тому тіло синтезує певні речовини, які називають антитілами. Вони підходять як ключ до замку з антигенами і зв’язуються в імунний комплекс. Подібний комплекс легко розпізнати. Для аналізів беруть кров вихованця, цей процес проводиться у спеціальній лабораторії фахівцями.

Діагностика

Для діагностики хвороби розроблено спеціальні методики – радіоімунні, імуноферментні. У першому випадку потрібна складна точна апаратура, з’єднання, пов’язані з обмеженням, тому в простих умовах така діагностика неприйнятна. У другому випадку (імуноферментний) метод не поступається за чутливістю з першим, але може застосовуватися в різних лабораторіях, а деякі випадки дозволяють проводити діагностику на фермах проживання тварини, або в домашніх умовах.

Імуноферментний спосіб визначає до 14 моля компонента. Принцип у тому, що взаємодіючи реакції виробляють комплекс антиген-антитіло. Їх кількість може визначатися завдяки ферменту для мічення залежно від завдань. На даний момент розроблено різні варіанти аналізів на жорсткому носії.

Для діагностики захворювання тварини існують спеціальні набори класичних захворювань: бруцельозу, сказ, сибірка, хламідійна інфекція та низка інших хвороб. Застосування антитіл робить аналіз набагато ціннішим і підвищується його специфічність.

Переваги та недоліки

Як будь-яка діагностика, ІФА безпечна і не викликає будь-яких ускладнень, травм, не вимагає складної підготовки. Одним недоліком є можливість хибних позитивних реакцій. Але оскільки такі дослідження спостерігають переважно у поступовій динаміці із застосуванням кількох аналізів, то неправильні результати видно швидко і можна провести повторний аналіз. Головними плюсами діагностики можна виділити:

  • Чутливість на найвищому рівні.
  • Доступна ціна.
  • Можливість діагнозу на будь-якій стадії хвороби.
  • Рання діагностика.
  • Спостереження результату у поступовій динаміці.
  • Швидкий результат.

Наша клініка АБДЕМ діагностує та проводить усі типи гормональних досліджень ІФА. Не забувайте, що якісна діагностика є запорукою правильного та успішного лікування зі швидким одужанням тварини.