АКЦІЇ

Щочетверга

Стерилізація кішок: 2671 грн 2445 грн

Кастрація котів: 1600 грн 1300 грн

Щовівторка

Заощаджуйте -15%
на послугу вакцинації вашої тварини

Вакцинація

Евтаназія (euthanesia) – навмисне умертвіння (присипання) невиліковно хворої тварини з метою полегшення її страждань. Евтаназія для тварин застосовується лише у найважчих випадках. Після проведення необхідних діагностичних досліджень та встановлення діагнозу лікар може лише рекомендувати власнику: робити чи не робити евтаназію. Але остаточне рішення може ухвалити лише власник. Ветеринар у разі виступає як стороння особа, яка може зробити прогноз щодо характеру перебігу хвороби. При цьому, якщо з боку лікарів евтаназія вже носить рекомендаційний характер, варто прислухатися і не прирікати тварину на тривалі муки.

На відміну від людини, тварини інакше переносять хронічний біль – вони стають тихими та ховаються по кутках. Хазяїн тварини може і не зрозуміти, що його вихованцю дуже погано. Невиліковні випадки, при яких застосовується евтаназія для тварин найчастіше онкологічного походження: пухлини в занедбаній формі починають розкладатися, метастазуючи до органів черевної порожнини та легені, порушуючи роботу органів та систем організму. А якщо пухлина пускає метастази у легені, то тварина не може дихати. Евтаназія також застосовується, якщо у тварини ниркова недостатність, коли з тваринного організму не виводяться шлаки і отруюють організм, поступово призводячи до набряку мозку або легень. У таких ситуаціях евтаназія може стати єдиним способом запобігти довгій і болісній смерті.

Не в кожного є можливість перебувати поряд з твариною, яка вмирає, дивитися, як вона повільно вмирає, доглядати за нею, і полегшувати її страждання. Звичайно ж, господареві важко зважитися на евтаназію тварини, але часто єдиним виходом із ситуації є гідна смерть. Без болю та страху, тихо та спокійно.

Евтаназія у ветеринарній клініці проводиться двома методами: внутрішньовенним введенням великої дози наркозу або спочатку внутрішньом’язовим введенням наркозу, а потім, після відключення свідомості, внутрішньосерцево вводять дитілін, лідокаїн або магнію сульфат. У першому та другому випадках тварина миттєво засинає, через деякий час у неї зупиняється дихання, а потім і серце. Смерть приходить без агонії та судом.

Лікар ветеринар може рекомендувати власнику тварини про евтаназію лише у разі невиліковних хвороб із несприятливим прогнозом, коли тварина перебуває у стані постійних фізичних страждань. Іншими словами, коли страждання тварини неможливо полегшити медикаментозно і вилікувати його неможливо. Присипання кішки або собаки застосовується також у разі невиліковних онкологічних патологій, пухлини ротової порожнини, або області голови, пухлини, що порушують функцію сечовиділення або метастази у життєво важливі органи, тяжкі травми тощо.

Ветклініка «АБДЕМ» має у своєму розпорядженні все необхідне для проведення евтаназії кішки або собаки. Наші лікарі ветеринари зроблять це максимально швидко та безболісно для тварини. Звертайтеся до нашої ветеринарної клініки – ми допоможемо у цій тяжкій ситуації. Після присипання тварини ви можете забрати тіло або залишити його у клініці. Ціни на евтаназію кішок чи собак у Києві уточнюйте у менеджера.