АКЦІЇ

Щочетверга і щосуботи

Стерилізація кішок: 2100 грн 1900 грн

Кастрація котів: 1400 грн 1200 грн

Щовівторка

Заощаджуйте -15%
на вакцинації вашої тварини

Вакцинація


“Чистий подих” –  акція на чистку зубів ультразвуком

 До 01.06.2023      – 25%

Для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ та ПЕНСІОНЕРІВ (за посвідченням)

Кожної П’ЯТНИЦІ з 11:00 до 16:00

ЗНИЖКА

– 40%

на терапевтичний прийом домашніх улюбленців

Дослідження гістології вивчають зразки тканин тварини, що використовуються для ранньої діагностики ракової хвороби, визначення новоутворення з метою оцінки лікування. Також гістологія потрібна для діагностики мікозів. Необхідність процедури визначає ветеринар, що лікує, після вивчення анамнезу. Як правило, анамнез збирається для якісної діагностики пухлин, а також визначення причини захворювання, незважаючи на лікування.

У клініці АБДЕМ проводять на професійному рівні забір матеріалу під час операцій з видалення пухлини. Зразки відправляють до онколабораторії для подальшого дослідження біологічного матеріалу із застосуванням точних сучасних мікроскопів.

Зразки для дослідження

Зазвичай матеріалом для вивчення є:

 • Тканинні зразки, які отримують під час біопсії.
 • Зразок органу, який беруть під час операції.
 • Зразки органів та тканини, які беруть після смерті тварини.

Матеріали беруть у стаціонарних чистих умовах. Досліджується невелика ділянка тканини, зріз не більше 1 мм. Найінформативнішою ділянкою для проби є межа між здоровою та пошкодженою тканиною. Маленький зразок фіксують спеціальним розчином формаліну, застосовуючи чисту ємність. Розчин повинен бути за кількістю більшим, ніж тканина в 10 разів. В окремих випадках можна досліджувати матеріал, що готувався в інших умовах, тоді зразок повинен бути докладно описаний і містити:

 • Відправника.
 • Морфологічний опис ділянки органу.
 • Детальну інформацію щодо симптоматики захворювання.
 • Час забору аналізів, включаючи фіксацію.
 • Якщо є, протокол розтину.

Захворювання

Перелік хвороб, під час діагностики яких застосовується гістологія, дуже великий. У кожному випадку необхідність визначається фахівцем. Найчастіше дослідження призначається, якщо є підозра на онкозахворювання. Такий аналіз дасть можливість з’ясувати, є пухлина злоякісною або немає побоювань. Потім складається схема лікування та визначається прогноз.

Сьогодні екологія, неякісне харчування поганими кормами та використання гормональних методик контролю чисельності призводить до почастішання випадків захворювання на рак у домашніх тварин. Такі захворювання особливо вражають вихованців у старшому віці. Наприклад, для собак і кішок можливість захворіти збільшується після восьми років життя. Хорошою профілактикою будуть:

 1. Якісне збалансоване харчування.
 2. Стерилізація чи кастрація.
 3. Регулярне відвідування ветеринару.

Власники домашніх тварин мають усвідомлювати, що рання діагностика улюбленця може врятувати його життя. Тому за найменших підозр на погане самопочуття тварини потрібно звернутися до гістолога. У клініці АБДЕМ працюють досвідчені ветеринари, які допоможуть та проконсультують.